"יגאל עמיר ירה כדורי סרק"

יצחק רבין לא נרצח על ידי יגאל עמיר

יגאל עמיר.com
על פי עדותו של רפ"ק גלדשטיין - יגאל עמיר לא ירה ביצחק רבין


כל מי שצפה בסרט של קמפלר,(שצילם ממש במקרה את רצח יצחק רבין) ראה את יגאל עמיר יורה ביצחק רבין ממרחק של כמטר מאחוריו. ועדת שמגר קבעה במסקנותיה שיגאל עמיר ירה ביצחק רבין פעמיים:

הירייה הראשונה נורתה מטווח של כ-50 ס"מ ופגעה בחלק הגב העליון.

הירייה השנייה, פגעה בגב התחתון ונורתה כאשר יגאל עמיר עמד מעל יצחק רבין, במרחק של כ-30 ס"מ ממנו.

הועדה גם קבעה שיגאל עמיר פגע במאבטח רובין במרפקו ממרחק של 30 ס"מ מעליו.

אבל, שמעו מה לרב-פקד גלדשטיין, איש מעבדת סימנים וחומרים של משטרת ישראל, יש להגיד בעדותו, כפי שנתנה במשפט יגאל עמיר ב-28 בינואר 1996.

"אני משרת במז"פ מעבדת סימנים וחומרים. ערכתי חו"ד שמוצגת לי עתה ובה פרטי השכלתי ומומחיותי רשומים בחו"ד המסומנת ת/39. קבלתי מתחנת המשטרה את בגדי ראש הממשלה ואת בגדיו של המאבטח רובין ועל סמך הבגדים נתבקשתי לקבוע את טווח הירי. הבדיקות שהתבקשתי לעשות הן בדיקות של הימצאות חורי ירי והערכת מרחק."

"אני מבקש להקדיש שניים שלשה משפטים ולהסביר את השיטה שבה אנחנו עובדים. את הבדיקות להערכת מרחק הירי אנחנו עושים על-סמך בדיקות חזותיות מקרוסקופיות, צילומים וטכניקות רגישות ובדיקות כימיות רגישות. השיטה מאפשרת להעריך טווח ירי עד 2-3 מטרים בהתאם לסוג התחמושת.

בזמן הירי נפלטים מהקנה, חוץ מהקליע, חלקיקים שמקורם באבק השריפה שבתוך התרמיל. שרידי ירי, זה אולי שרידים שנמצאים בפיקה. החלקיקים שאנחנו בודקים הם אחרים. הם נמצאים בתרמיל: חלקיקי אבק שריפה, חלקיקי עופרת ונחושת וחלקיקי מתכות שמקורם בקליע."

"ככל שגדל מרחק הירי, הריכוז של אותם חלקיקים הולך וקטן וגם הפיזור שלהם משתנה. בירי מטווח מגע יש מאפיינים נוספים. בטווח מגע, כתוצאה מהגזים הנפלטים מהקנה, מוצאים סימני קריעה בבגד ופיוח רב. אלה מאפיינים שאופייניים רק לידי מגע."

"על מנת להעריך את מרחק הירי, אנחנו צריכים לבצע ירי מבחן בתחמושת ובאותם תנאים וכן להעריך את מרחק הירי. למחרת האירוע, ב 5.11, קבלתי את בגדיו של ראש הממשלה, שכללו את הז'קט שלו, החולצה והגופייה. בז'קט של ראש הממשלה, בגב הז'קט, בחלק העליון שלו, מימין לתפר מצאתי חור ירי, כפי שמפורט בעמ' 2 של חוה"ד, שעל פי פיזור אבק השריפה סביבו והעופרת, הוא נורה מתחת ל 25 ס"מ. כ"כ מצאתי את המשכו של החור בז'קט, הן בחולצה והן בגופיה."

"חור הירי השני היה בתחתיתו של הז'קט, מצד שמאל והיו לו מאפיינים של ירי מגע, שכללו פיוח רב וכמות גדולה של עופרת וקריעה באורך 6 ס"מ - שהם מאפיינים קלאסיים לירי מגע."

במקרה ומישהו לא הבין את משמעות העדות, רפ"ק גלדשטיין מעיד שהאקדח שהרג את יצחק רבין נורה תחילה ממרחק של 25ס"מ ואז הוצמד הקנה לגופו. למעשה, על פי עדותו של נתן גפן, אמר גלדשטיין שהכדור הראשון נורה ממרחק של 10 ס"מ וכך גם כתוב ברישומי דיוני בית המשפט המקוריים (פרוטוקולים). המספר 25 רשום בכתב מרושל מעל הספרה 10 המקורית. אם אכן נורה יצחק רבין מטווח של 25 ס"מואז מטווח אפס, יגאל עמיר לא היה זה שהרג אותו.

"לגבי הירי בתחתית הז'קט, שלא מוזכר בחוה"ד, הירי היה בזוית, לפי סימני הפיוח והחור בבטנת המעיל שהייתה מעל חור הכניסה ופיזור העופרת. בסבירות גבוהה, הירי היה בזוית שיכולה להתאים למצב שבו ראש הממשלה היה במצב של התכופפות, זוית מלמעלה. יש לי את הצילומים ואפשר להתרשם מהצילומים עצמם."

בגדיו של יצחק רבין הוצגו בפני בית המשפט בשלב זה. על פי מסקנות ועדת שמגר, יצחק רבין נורה תחילה כאשר היה זקוף ואז שוב בעודו שוכב על הרצפה וגופו של רובין מכסה אותו. רק בעדות המומחה של גלדשטיין מצוין, ולו ברמז, שיצחק רבין נורא כשהיה בתנוחה מכופפת.

"את בגדי המאבטח קיבלתי וערכתי לבדיקה... מצאתי חור כניסת קליע ועל פי פיזור העופרת והנחושת ושרידי אבק השריפה, אפשרי שהירי הי מטווח של קרוב למגע, מכמה ס"מ... הכדור היה מסוג אחר משום שב[בגדי ה-] מאבטח מצאתי, בנוסף לעופרת וסימני אבק שריפה סביב לחור, גם נחושת. דבר שלא מצאתי בחורי הירי במעיל של ראש הממשלה. הקליע שנורה לעבר רובין לא נמצא."

כעת אנחנו נכנסים לתחום משונה מאד, כאשר יגאל עמיר מחליט לחקור את העד בחקירה נגדית.

לאחר שרפ"ק גלדשטיין מציג הוכחות לכך שיגאל עמיר לא ירה את הכדורים שהרגו את
יצחק רבין, יגאל עמיר נחרץ בדעתו לבטל את העדות.

יגאל עמיר: לפי מה שאתה אומר, בירייה הצמדתי לו אקדח לגב.

גלדשטיין: בירייה השנייה הצמדת לו אקדח לגב וירית.

יגאל עמיר: הראשונה מטווח 50?

גלדשטיין: פחות מ 20 ס"מ.

יגאל עמיר: אם הממצאים לוקחים בחשבון שכמות אבק השריפה יותר גדול מהקנה, אז הרשף יות גדול.

גלדשטיין: כדי לפתור את הבעייה הזו, אני עושה מבחן ירי באותה תחמושת וכאן אני עשיתי גם באותו הנשק, הנשק שלך, ברטה 9 מ"מ. במעיל של ראש הממשלה עשיתי ירי מבחן בהולופוינט ב-9 מ"מ קצר.

יגאל עמיר: כשירתי את הכדור הראשון, ראיתי רשף בלתי רגיל. "

(יגאל עמיר מתחיל כנראה להבין שהוא ירה כדורי סרק, אבל משנה כיוון כשהוא מסכם:)

יגאל עמיר: "עורך הדין שלי צדק. צריך מומחה כי בטח לא יריתי מטווח אפס."

מעבדת סימנים וחומרים של משטרת ישראל מגיעה למסקנה שיצחק רבין נורה ממרחק של פחות מ-20 ס"מ ושוב מטווח אפס, בלא כל קשר למה שיגאל עמיר אומר והסרט של קמפלר מראה. יתירה מכך, המאבטח רובין נורה בכדורים שונים מאלה שפגעו ביצחק רבין או מאלה שנמצאו במחסניתו של יגאל עמיר.

אם אכן משטרת ישראל אינה מנסה כאן להציג ולקדם תיאוריה על-פיה היורה היה מטורף ימני קיצוני, ברור שהיריות של יגאל עמיר לא הרגו את יצחק רבין.

להעתק של עדותו של רב פקד גלדשטיין לחץ כאן .

אחרי ירי באקדח ברטה 9 מ"מ אין שרידי אבק שרפה על הידיים של יגאל עמיר לחץ כאן (פקס מרפ"ק נדב לוין ראש מעבדת סימנים וחומרים) או כאן(חו"ד פקד אריה משה, מהמעבדה הניידת לזירת העבירה) לקרוא את המסמכים .

אחרי שקראתם את זה, תראו למה רוצים שתאמינו בטלוויזיה, .

יגאל עמיר לא רצח את יצחק רבין
 אמרו "יגאל עמיר שמח על רצח רבין" ....שקר.....


לראש העמוד ידיעות אחרונות

 

שמעון פרס  רצח   יצחק רבין    יגאל עמיר

יגאל עמיר מחכה לחזור לבית המשפט להגיד לעולם " אני, יגאל עמיר לא רצחתי."